IDT72V3684L10PF
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
IDT72V3684L10PF
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic FIFOs Memory
Package / Case : 128-LQFP
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Memory Size : 1.125M (16K x 36 x 2)
DigiKey Programmable : Not Verified
Function : Synchronous
Current - Supply (Max) : 400mA
Data Rate : 100MHz
Programmable Flags Support : Yes
Package : Tray
FWFT Support : Yes
Product Status : Obsolete
Bus Directional : Bi-Directional
Access Time : 6.5ns
Expansion Type : Width
Mounting Type : Surface Mount
Series : 72V
Supplier Device Package : 128-TQFP (14x20)
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Voltage - Supply : 3.15 V ~ 3.45 V
Base Product Number : 72V3684
Retransmit Capability : Yes
Contact Now
Synchronous FIFO 1.125M (16K x 36 x 2) Bi-Directional 100MHz 6.5ns 128-TQFP (14x20)