BR25H160FJ-2CE2
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
BR25H160FJ-2CE2
Category : Integrated Circuits (ICs) Memory Memory
Memory Size : 16Kbit
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : Automotive, AEC-Q100
DigiKey Programmable : Not Verified
Memory Interface : SPI
Write Cycle Time - Word, Page : 4ms
Supplier Device Package : 8-SOP-J
Memory Type : Non-Volatile
Mfr : Rohm Semiconductor
Clock Frequency : 10 MHz
Voltage - Supply : 2.5V ~ 5.5V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Memory Organization : 2K x 8
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Technology : EEPROM
Base Product Number : BR25H160
Memory Format : EEPROM
Description : IC EEPROM 16KBIT SPI 10MHZ 8SOPJ
Contact Now
EEPROM Memory IC 16Kbit SPI 10 MHz 8-SOP-J